Yhteystiedot

Odotamme yhteydenottoasi

Soita, hyödynnä yhteydenottolomaketta tai lähetä sähköpostia. Palvelemme sinua aina mielellämme!

Rittal Oy
PL 134, Tammiston kauppatie 35
01510 VANTAA

Asiakaspalveluun ja myyntiin liittyvissä asioissa
myynti@rittal.fi

Asiakaspalvelu ja myynti puhelin 09 413 44 459 (teollisuus)

Asiakaspalvelu ja myynti puhelin 09 413 44 469 (IT)

Henkilökohtaiset sähköpostit
sukunimi.etunimen ensimmäinen kirjain@rittal.fi

Y-tunnus: 0823134-8

Lähetä meille viesti, niin otamme sinuun yhteyttä!

Koski asiasi sitten huoltoa, tuotteita, CAD-kuvia tai mitä vaan. Palaamme asiaan niin pian kuin mahdollista.

Yritys
Etunimi
Sukunimi
Katuosoite
Postinumero
Paikkakunta
Sähköposti
Puhelinnumero
Viesti

Huolto

Huolto: service@rittal.fi

Vaihde:  09 413 44 00

Taloushallinnon sähköpostiosoite: laskutus@rittal.fi

Laskutusosoite

Rittal Oy
Sarjanr 16803645
PL 861, 00019 SSC

Verkkolaskuosoite:003708231348, vastaanottajan operaattori: Open Text Oy

Sähköpostitse laskut osoitteeseen: scanning.europe@liaison.com

Pasi Kinnunen, Tuotepäällikkö, kytkentäkaapit, kaapelikourut, kaksoislattiat
Puhelin: +358 44 334 4109
Sähköposti: kinnunen.p@rittal.fi

Ella Broman, Tuotepäällikkö, virtakiskojärjestelmät, jäähdytys ja ulkokaapit
Puhelin: +358 40 125 9774
Sähköposti: broman.e@rittal.fi

Vesa Tarvainen, Tuotepäällikkö, IT-tuotteet ja ratkaisut
Puhelin: + 358 50 532 1897
Sähköposti: tarvainen.v@rittal.fi

Tomi Sandell, Solution Sales Manager (koko Suomi)
Puhelin: +358 50 311 2309
Sähköposti: sandell.t@rittal.fi

Tapio Arffman, Aluepäällikkö, IT (Etelä-Suomi)
Puhelin: +358 40 569 5524
Sähköposti: arffman.t@rittal.fi

Juha Katara, Aluepäällikkö, IT (Itä-Suomi)
Puhelin: +358 50 911 1140
Sähköposti: katara.j@rittal.fi

Juha Harmanen, Aluepäällikkö, teollisuus (Itä- ja Keski-Suomi)
Puhelin: +358 40 163 6433
Sähköposti: harmanen.j@rittal.fi

Harri Huhtala, Aluepäällikkö, teollisuus (Etelä-Suomi)
Puhelin: +358 44 3022 770
Sähköposti: huhtala.h@rittal.fi

Timo Lebeitsuk, Aluepäällikkö Pohjois-Suomi
Oulun toimipisteen osoite: Teknologiantie 1, 90590 OULU
Puhelin: +358 40 747 5363
Sähköposti: lebeitsuk.t@rittal.fi

Hannu Poussu, Aluepäällikkö, teollisuus (Länsi-Suomi)
Porin toimipisteen osoite: Linnakortteli, Antinkatu 2, 28200 Pori
Puhelin: +358 50 3270 319
Sähköposti: poussu.h@rittal.fi

Mikko Ylitalo, Aluepäällikkö, teollisuus (Pirkanmaa ja Etelä-Pohjanmaa)
Pirkanmaan toimipisteen osoite: Muuraintie 5 A 19, 33960 Pirkkala
Puhelin: +358 44 976 1130
Sähköposti: ylitalo.m@rittal.fi

Juuso Vuorinen, Aluepäällikkö, teollisuus (Pirkanmaan seutu)
Pirkanmaan toimipisteen osoite: Muuraintie 5 A 19, 33960 Pirkkala
Puhelin: +358 40 704 3330
Sähköposti: vuorinen.j@rittal.fi

 

Ladattavat materiaalit (esitteet, myyntiasiakirjat, ohjelmistot, tekniset tiedot)

Pyydä esitteitä

Hyväksynnät ja teknisiä tietoja

Ohjelmistot

Nopeammin, paremmin, kaikkialla: Rittalin CAD-kuvat helpottavat kytkentäkaappisi suunnittelua, varustelua ja kokoamista.

Käytä tuotehakuamme:

Olemme jo vastanneet useisiin kysymyksiisi Usein kysytyissä kysymyksissä (UKK).

Lisätietoja Rittalin ohjelmistoista saat täältä.

Voit myös lähettää viestin ohjelmistoista vastaavalle yhteyshenkilöllemme.

Valitse ensin ohjelmisto ja täytä sitten lomake:

Rittalin elinkaarihallinta

Rittalin elinkaarihallinta menee paljon lakisääteistä virhevastuuta ja valmistajan vapaaehtoista takuuta pidemmälle.

Varaosat verkosta